• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jul 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Ugniagesiai lankys gyventojus. Tęsiama akcija „Gyvenkime saugiai“
Ugniagesiai lankys gyventojus. Tęsiama akcija „Gyvenkime saugiai“
Ketvirtadienis, 24 Sausis 2019 12:18

Nuo vasario 1 d. iki metų pabaigos Marijampolės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“.

Jos metu pareigūnai ketina aplankyti apie 3 tūkst. gyvenamųjų būstų Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais. Svarbiausias šios akcijos tikslas – ugdyti šalies gyventojų saugios gyvensenos įpročius, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą ir skatinti gyventojus namuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pernai vykdant šią akciją aplankėme 3070 būstų, įrengėme 150 autonominių dūmų signalizatorių.

2018 metais Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti 321 gaisrą. Pernai Marijampolės ir Kazlų Rūdos savivaldybėse gaisruose žmonės nežuvo, tačiau Kalvarijos savivaldybės teritorijoje, gaisre, kilusiame dėl elektros instaliacijos gedimo, 1 gyventojas žuvo. Gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 86 gaisrai, t. y. beveik ketvirtadalis visų kilusių gaisrų. Šios nelaimės ypač skaudžios, jose žūsta žmonės, sunaikinamas jų turtas. Palyginti su 2017 m., gaisrų skaičius gyvenamosios paskirties pastatuose padidėjo net 25 proc. Kad tokių nelaimių padariniai būtų mažiau skaudūs, pats efektyviausias būdas yra įsirengti autonominius dūmų detektorius. Pernai šalyje, suveikus šiems detektoriams, buvo išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo garsas prikelia iš miego, ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

Turime teigiamų pavyzdžiu ir Marijampolėje. Taip vieno daugiabučio namo gyventoja, būdama laiptinėje, išgirdo jutiklio signalą ir iškvietė ugniagesius. Greito reagavimo pagalba viskas baigėsi tik patalpų uždūminimu.

Kaip ir praėjusiais metais, priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai, lankydami gyventojus, domėsis, ar tvarkingos jų būstuose krosnys, elektros instaliacija, ar valomi dūmtraukiai, nes dažniausiai gaisrai gyvenamuosiuose namuose ir kyla dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų.

 

Ilona Barauskienė
Marijampolės priešgaisrinės
gelbėjimo tarnybos inspektorė

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba