• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Feb 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolės kolegija privalo išlikti savarankiška!
Marijampolės kolegija privalo išlikti savarankiška!
Penktadienis, 02 Lapkritis 2018 09:54

Spalio 30 d, antradienį Marijampolės savivaldybės vadovai savo laiką skyrė šiuo metu itin opiai temai – Marijampolės kolegijos ateities perspektyvoms.
Šios dienos rytas prasidėjo nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio susitikimo su Marijampolės kolegijos tarybos atstovais ir LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša. Susitikimo metu vyko diskusija dėl Marijampolės kolegijos ateities ir siekio išsaugoti aukštąją mokyklą regione. LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša išreiškė palaikymą šiam svarbiam siekiui.

Antradienio popietė buvo ne mažiau aktyvi: Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, vicemerai Povilas Isoda ir Romualdas Makauskas bei Administracijos direktorius Karolis Podolskis susitiko su Marijampolės kolegijos atstovais - Irena Sviliuviene, Vladu Beržanskiu, Kęstučiu Traškevičiumi ir Marijampolės regiono verslininkais Arūnu Reinikiu, Vaidu Šalaševičiumi, Viliumi Senkumi, Valdemaru Šalausku, Augustu Obuchavičiumi bei Marijampolės regioninės plėtros tarybos pirmininku Metu Ražinsku. Visi dalyvavusieji vienbalsiai pritarė, kad būtina siekti, kad Marijampolės regione veiktų aukštoji savarankiška mokykla.

Marijampolės kolegijos išlikimui besąlygiškai pritaria ir verslo atstovai. Kolegijos absolventai sudaro didžiausią procentą dirbančiųjų verslo įmonėse. Verslininkai geranoriškai pasiūlė Marijampolės kolegijos studentams naudotis verslo įmonėse įrengtomis laboratorijomis, įranga bei kitomis materialinėmis bazėmis. V. Šalauskas siūlė kolegijai su savo turimais dėstytojais ir jų kompetencija vykdyti kvalifikacijos kėlimą Marijampolės įmonių darbuotojams. V. Šalaševičius pastebėjo, kad tai, jog Marijampolės kolegija šiuo metu neturi nuolatinio direktoriaus, kuris priimtų strateginius sprendimus, daro ją dar labiau pažeidžiamą

Marijampolės savivaldybės merė I. Lunskienė pabrėžė, kad Marijampolės kolegijos  išsaugojimas regione yra itin svarbus ženklas tiek besirengiančiam studijuoti jaunimui, tiek verslo srities atstovams, bylojantis apie Marijampolės ryžtą  užtikrinti aukštojo mokslo galimybę absolventams, ypač atsižvelgiant į tai, kad Marijampolės regiono perspektyvos verslo srityje tik auga.

K. Traškevičius akcentavo, kad didelė dalis Marijampolės kolegijos absolventų pasilieka kurti gyvenimą būtent šiame regione. Šį teiginį grindžia neseniai atliktas tyrimas, kuris rodo, kad net 80 % kolegijos studentų iš Marijampolės regiono niekur neišvyksta. Toks aukštas procentas tik dar kartą įrodo kokį svarbų regionui ir verslui vaidmenį atlieka Marijampolės kolegija.  

„Turint galvoje, kad verslo įmonės jau dabar susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o Marijampolė dideliais tempais stiprėja, kaip ekonominis centras, tokia ministerijos politika pati savaime prieštarauja regionų stiprinimo tikslams“, - sakė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis. Pasak jo, savivaldai itin rūpi, kad aukštoji mokykla išliktų. Per pastaruosius metus Marijampolės savivaldybės administracija kolegijos studentų stipendijoms ir įstaigos infrastruktūros gerinimui yra skyrusi virš 100 tūkst. eurų. Savivaldybės vadovai pabrėžė, kad ir toliau yra pasiruošę finansiškai prisidėti prie Marijampolės kolegijos stiprinimo ir autonomiškumo išsaugojimo.

Galvodama apie ateities perspektyvas, spalio 29 d. pirmadienį, Marijampolės savivaldybės taryba pritarė gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro (STEAM), kaip atskiro struktūrinio padalinio, kūrimui. Šis centras bus skirtas viso Marijampolės regiono mokiniams. Tam nuspręsta kasmet skirti po 50 tūkst. eurų iš savivaldybės biudžeto.

Spalio 31 d., trečiadienį, vyko Marijampolės regioninės plėtros tarybos posėdis, kuriame suformuluota regiono pozicija ir pritarta plėtros tarybos kreipimuisi į Vidaus reikalų ministeriją, siekiant stabdyti Švietimo ir mokslo ministerijos planus jungti Marijampolės kolegiją prie Kauno kolegijos taip panaikinant jos savarankiškumą.

Primename, jog dar š. m. birželio mėnesį Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai susitikime su Marijampolės savivaldos, verslo ir visuomenės atstovais domėjosi tolimesnėmis  Marijampolės kolegijos perspektyvomis ir galimybėmis tenkinti regiono verslo poreikius ruošiant kvalifikuotus įvairių sričių specialistus. Nors Marijampolės savivaldos, verslo ir kolegijos bendruomenė vieningai pasisakė už Marijampolės kolegijos savarankiškumo išsaugojimą, tačiau ministerijos ir Marijampolėje išrinktų Seimo narių nuomone galutinis Marijampolės kolegijos gelbėjimo planas -  perorganizuoti ją į Kauno kolegijos Marijampolės filialą.

Praktika byloja, kad tokie prijungimai baigiasi ne itin džiaugsmingai, pvz. Kėdainių kolegija tapusi Kauno kolegijos filialu buvo numarinta.

Marijampolės kolegijos absolventas vicemeras Povilas Isoda buvo atviras: „Marijampolės kolegija buvo vienas tų veiksnių, kuris leido mūsų mieste ir regione išlaikyti jaunimą, baigti studijas tiems, kurie neturi pakankamai pajamų pragyvenimui didžiuosiuose miestuose. Tuo pačiu, aukštoji neuniversitetinė mokykla – tai dideli klodai darbuotojų mūsų mieste veikiančioms įmonėms. Daug pedagogų, socialinių darbuotojų, inžinierių, vadybos, pardavimų, finansų ir apskaitos specialistų dirbančių mūsų įmonėse ir įstaigose yra būtent Marijampolės kolegijos absolventai. Taip, visi pripažįstame, kad pastaraisiais metais buvo galima geriau įveikti kylančius iššūkius, nenoriu nieko idealizuoti, bet nėra reikalo ieškoti kaltų, reikia daryti veiksmus dėl ateities. Palaikančius kolegijos išlikimą kviečiu pasirašyti studentų atstovybės inicijuotą peticiją dėl Marijampolės kolegijos savarankiškumo www.peticijos.lt.“

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba