• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Feb 27th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolėje aptarta šilumos ūkio situacija ir perspektyvos
Marijampolėje aptarta šilumos ūkio situacija ir perspektyvos
Pirmadienis, 24 Rugsėjis 2018 16:40

Šiandien vykusio Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo aptarta šilumos ūkio situacija ir perspektyvos bei žingsniai, siekiant sumažinti bazinę šilumos kainą Marijampolės savivaldybėje.
Savivaldybės administracija nuolat imasi aktyvių veiksmų siekiant, kad Valstybinė kainų ir energetikos komisija kaip įmanoma greičiau perskaičiuotų šilumos bazinę kainą Marijampolei.

Pirmą kartą į šilumos kainų komisiją buvo kreiptasi vasario mėnesį. Tiesa, nors per metus (nuo 2017 m. rugsėjo mėn. iki 2018 m. rugsėjo mėn.) vidutinė šilumos kaina Lietuvoje didėjo 2,19 proc., Marijampolėje šilumos kaina mažėjo nuo 7,66 ct/kWh (vasario mėn.) iki 6,55 ct/kWh (liepos mėn.)

Tačiau tuoj prasidėsiantis šildymo sezonas ir didėjančios biokuro, naftos ir dujų kainų tendencijos akivaizdžiai rodo, jog šilumos kaina pradeda kilti ir Marijampolėje (liepa - 6,55, rugpjūtis – 6,61, rugsėjis – 6,93 ct/kWh ).

Todėl šiandien, rugsėjo 24 d., priimtas sprendimas dar kartą ir nuo Savivaldybės tarybos kreiptis į Valstybinę kainų ir energetikos komisiją dėl šilumos kainos patikslinimo Marijampolei.

Taip pat nuspręsta kreiptis į LR Konkurencijos tarybą dėl teisinio sutarties su „Litesko“ vertinimo, ar nebuvo padaryta konkurencinių pažeidimų sudarant ir pratęsiant šilumos ūkio nuomos sutartį.

Dar vienas kreipimasis bus į UAB „Litesko“, kuriam iki 2025 m. išnuomotas Marijampolės šilumos ūkis, kad įtrauktų Marijampolės savivaldybės administracijos atstovus į darbo grupę atsakingą už šilumos bazinės kainos projektų rengimą bei kainos dedamųjų ruošimą.

Atsižvelgiant į teisininkų atlikusių sutarties su UAB „Litesko“ analizę rekomendacijas, svarbiausia yra tinkamas pasiruošimas sutarties su „Litesko“ pasibaigimui ir tinkamas šilumos ūkio perėmimas 2025 metais.

Dėl to, ruošiantis sutarties pasibaigimui, būtina detalizuoti šilumos ūkį sudarančio turto perėmimo tvarką bei tinkamai nustatyti perduodamo turto vertę pasibaigiant sutarčiai, kadangi perduodamo turto vertė negali būti mažesnė nei buvo sudarant sutartį.

Artėjant sutarties pasibaigimo terminui ir toliau būtina siekti aktyvaus dalyvavimo UAB „Litesko“ ir Valstybinės kainų ir energetikos komisijos susitikimuose derinant investicijas, bazines kainas ir kainų perskaičiavimą bei stiprinti savivaldybės šilumos įmonę, tam kad būtų tinkamai pasiruošusi perimti šilumos tiekėjo funkcijas iš UAB „Litesko“, o gavus Konkurencijos tarnybos atsakymą priimti tolimesnius sprendimus.Marijampolės savivaldybės administracija

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba