Sep 21st
Pradžia Naujienos „Sūduva“ pirmą kartą istorijoje iškovojo LKF taurę
„Sūduva“ pirmą kartą istorijoje iškovojo LKF taurę
Sekmadienis, 14 Vasaris 2016 20:45

„Utenos“ komandai nepavyko apginti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės savininkės titulo. Uteniškės savoje arenoje šeštadienį finalo ketverto lemiamose rungtynėse 69:79 (11:13, 23:16, 17:21, 18:29) nusileido Marijampolės „Sūduvai“

ir pasidabino sidabro medaliais.

Rungtynes „Sūduva“ pradėjo kiek susikausčiusi ir paleido varžoves į priekį 0:4, tačiau per keletą minučių vaizdas aikštelėje pasikeitė ir rezultatu 6:11 pirmavo marijampolietės, o „Utenos“ komandos vyr. treneris Alfredas Vainauskas nutarė sušaukti auklėtines minutinei pertraukėlei. Po jos šeimininkė stabilizavo padėtį, o po pirmojo kėlinio rezultatu 11:13 pirmavo „Sūduva“.

Antrajame kėlinyje kontrolę į savo rankas perėmė „Utena“, kuri daugiausiai tritaškių metimų dėka sugebėjo persverti rezultatą. Labiausiai prie „Utenos“ gero žaidimo prisidėjo G. Mažionytė, kuri vien per pirmąją rungtynių dalį pelnė net 15 taškų. Prieš didžiąją pertrauką „Sūduva“ atsilikinėjo 34:29.
Antrojoje rungtynių dalį „Utena“ pradėjo sėkmingiau, o po Ievos Šimkutė taškų su pražanga komandas skyrė jau 8 taškai 40:32. Tačiau tada lyderės vaidmens ėmėsi Iveta Šalkauskė, kurios dėka „Sūduva“ spurtavo 2:8 ir priartėjo 42:40. Visai netrukus Neringos Skadaitės dvitaškis atstatė lygybę bei grąžino intrigą į finalą (44:44). Po trijų kėlinių minimaliu skirtumu vis dar pirmavo „Utena“.

Lemiamo ketvirčio pradžia priminė tikrą trilerį, užvirė nuožmi kova „taškas į tašką“. Įpusėjus kėlinukui vyravo lygybė 60:60. Pirmosios į priekį šovė šeimininkės, kurios po I. Šimkutės dvitaškio ir M. Solopovos tritaškio pirmavo 60:65. Likus žaisti tris minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, iniciatyvos ėmėsi Laura Svarytė, kuri pataikė du tritaškius iš eilės ir išvedė „Sūduvą“ į priekį 67:68. Alfredas Vainauskas nedelsdamas paprašė minutinės pertraukėlės, tačiau po jos Iveta Šalkauskė smeigė dar vieną šaltakraujišką tritaškį, dar du taškus pridėjo Neringa Skadaitė ir „Sūduvos“ persvara jau siekė 6 taškus 67:73. „Sūduva“ pranašumo neišbarstė ir pirmą kartą istorijoje iškovojo LKF taurę.

„Utena“: G.Mažionytė 19 (4/6 tritaškiai, 8 atk. kam.), M.Solopova 15, I.Šimkutė 13 (5 atk. kam.)
,,Sūduva“: I.Šalkauskė 24 (10 atk. kam.), L.Svarytė 19 (3/5 tritaškiai, 7 atk. kam.), N.Skadaitė 12 (5 rez. perd.)