• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Apr 08th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Užgavėnėse gausiai susirinkę gražiai pasidabinę marijampoliečiai nuotaikingai žiemą išvijo
Užgavėnėse gausiai susirinkę gražiai pasidabinę marijampoliečiai nuotaikingai žiemą išvijo
Pirmadienis, 08 Vasaris 2016 22:40

Užgavėnių šventėm J. Basanavičiaus aikštėje sekmadienį gausiai susirinkę marijampoliečiai

džiaugėsi pavasarišku oru, gardžius blynus ragavo ir linksmybėmis bei gera nuotaika sprunkančią iš Sūduvos žiemą tolyn vijo.

 

Užgavėnių šventę šiemet rengė Laisvalaikio ir užimtumo centras. Visam šurmuliui šarmingai vadovavo Gaspadinė ir Gaspadorius, sveikinimais ir smagiu pasibuvimu šventę pagerbė Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Krašto apsaugos ministras Juozas Oleka, LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius.

Užgavėnės neįsivaizduojamos be persirengėlių ir jų keliamo šurmulio, tad šiemet šventė sulaukė gausaus būrio išradingomis užgavėnių kaukėmis pasirėdžiusių vaikų ir suaugusiųjų, o kas jų neturėjo galėjo jas pasigaminti ir į besilinksminančiųjų būrį įsilieti. Vaikščiojo ir mažos, ir didelės čigonės, „žydai“ ir gervės, ožiai, meškos, velniai, daktarai, giltinė, vestuvininkai, arklys ir kiti persirengėliai. Vyko Užgavėnių kaukių apžiūra, o gražiausiai buvo pamalonintos Kultūros skyriaus ir rėmėjų dovanomis.

Šventėje su visais susirinkusiais aktyviai ratelius suko Sūduvos gimnazijos moksleivių ansamblis „Klevelis“ (vadovė Danutė Klevienė), Marijampolės kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“ (vadovė Alina Kvietkauskienė), nuotaikinga liaudies muzika linksmino Laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblis „Žibinyčia“(vadovas Žydrūnas Rutkauskas), kantri kapelai „Jovarai “( vadovas Albinas Venclovas) ir ansamblis „Bočiai“( vadovas Jonas Zakaravičius).

Šventėn atvykusieji nepamiršo, kad reikia per Užgavėnes prisivalgyti iki soties riebaus maisto prieš ilgą gavėnią, nes iki Velykų, kovo 27 dienos, teks pasninkauti septynias savaites. Tad nuo pat ryto gausai pirko gėrybes, kurias siūlė kulinarinio paveldo puoselėtojai, noriai ragavo gardų šiupinį, spurgas, troškintus kopūstus ir kitus gardumynus, o ypač nemokamus blynus, kuriuos kepė įvairių partijų atstovai,  bei pirko malonius dirbinius, kuriuos siūlė amatininkai bei tautodailininkai.

Šventės dalyvius sočiai prisivaišinusius organizatoriai kvietė specialiuose Užgavėnių sportinėse pramogose dalyvauti: su lašininių ir kanapinių pasigalinėti ar savo stiprumą bei miklumą pademonstruoti. Varžybose dalyvavę ir sušilo, ir specialiais Sporto skyriaus paruoštais medaliais buvo apdovanoti.

Lašininis ir Kanapinis uoliai kovodami – žiemai nuosprendį paskelbė ir jai į Sūduvą sugrįžti uždraudė. Tradiciškai daili Morė nuo ryto pasidabinusi šiemet vėl ne vieną šventėn atėjusį fotografuotis viliojo, o šventės pabaigoję, kaip ir laužas, sudegė traškėdama, žiemos negandas nusinešdama ir pavasarį pasveikindama.

D. Micutienės nuotraukos

Viešųjų ryšių tarnyba

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba