• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Apr 08th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos NATO štabo nariai susipažino su Marijampole
NATO štabo nariai susipažino su Marijampole
Ketvirtadienis, 04 Vasaris 2016 09:27

„Mes esame čia tam, kad užtikrintume taiką ir saugumą Lietuvoje“, - sakė NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV), įsteigto pernai rudenį Vilniuje, vadas pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas susitikime su Marijampolės savivaldybės meru Vidmantu Braziu, kitais tarybos nariais, įvairių organizacijų atstovais. Vasario 2 d. Marijampolėje vykusio susitikimo metu NPIV Lietuvoje atstovai pristatė marijampoliečiams savo tarnybos misiją ir uždavinius, tuo pačiu geriau susipažino su šio regiono, jungiančio Baltijos šalis su Vakarų Europa, ypatumais ir svarba.

Nuo rugsėjo mėn. Europoje pradėjo veikti aštuoni NATO pajėgų integravimo vienetai, iš jų

vienas Vilniuje, kuriam vadovauja Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas. Šiame NATO darinyje dirba įvairių pasaulio šalių atstovai. Tai karininkai ir seržantai iš JAV, Kanados, Vokietijos, Junginės Karalystės, Danijos, Portugalijos bei Lietuvos. Apsilankę Marijampolėje kariškiai pristatė, koks tai štabas, kokiais tikslais sukurtas ir kokius uždavinius sau kelia. Pristatydamas NPIV misiją vadas J. S. Larsenas pasakojo, kad NATO sureagavo į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir padidino greito reagavimo pajėgas, turėdamas galvoje ir karių skaičių, ir patį reagavimo procesą. „Aš senas karys, gyvenau Danijoje, kur buvo iškilusi panaši situacija kaip dabar Lietuvoje. NATO kariai treniravosi reaguoti labai greitai, dėl to mes Danijoje buvome saugūs“, - tęsė vadas, pabrėždamas, kad tie patys reagavimo principai buvo panaudoti 2002 m. Irako krizės metu ir dabar. „Tik saugioje ir stabilioje aplinkoje kyla žmonių gerovė, atsiranda užsienio investicijos, vystosi mokslas ir, kas svarbiausia, žmonės jaučiasi saugūs“, - sakė plk. J. S. Larsenas.

Apie būtinybę šalims, NATO narėms, o jų dabar 28, skirti tinkamą finansavimą gynybai kalbėjo ir kiti NPIV atstovai, pristatydami pasirengimo planą. Šio plano vienas iš svarbiausių tikslų yra matomas ir nuolatinis NATO pajėgų buvimas ore, vandenyje ir žemėje. O tai galima pasiekti tik sukuriant kolektyvinę gynybą, kokia dabar ir yra sukurta. Karinio vieneto Lietuvoje veikimo principus kariškiai palygino su gerai veikiančio viešbučio, kur atvykusiam svečiui viskas iš anksto parengta. Jų teigimu, Lietuva jau padarė labai daug, padidinusi biudžetą, ginkluotę, dalyvavusi aukšto lygio pratybose, atnaujinusi šaukimą į Lietuvos kariuomenės gretas. Sukurtame specialiame Lietuvos NPIV ženkle yra dvi simetriškos pusės – vienoje NATO, kitoje – Lietuvos simbolika, o per vidurį pavaizduotas ieties antgalis, paimtas iš Lietuvos istorijos ženklų.

„Marijampolė yra socialiai aktyvus miestas, kuris rūpinasi žmonių gerove, jų švietimu ir žinoma – saugumu. Labai smagu, kad Marijampolės savivaldybės meras sutiko priimti NATO atstovus“, - susitikime kalbėjo Marijampolės savivaldybės mero visuomeninis patarėjas, UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas. Po oficialaus susitikimo svečiai lankėsi „Mantingos“ įmonėje, kur susipažino su pačiu gamybos procesu, domėjosi gamyklos pajėgumais.

Viešųjų ryšių tarnyba
Danguolės Micutienės ir Juozo Slabodos nuotraukos
Susitikimo vaizdo transliaciją galite žiūrėti svetainėje www.marijampole.lt

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba