• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Apr 08th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Kas bendro tarp Marijampolės ir Niujorko?
Kas bendro tarp Marijampolės ir Niujorko?
Trečiadienis, 09 Liepa 2014 07:58

Marijampolėje savaitę vykusį simpoziumą atvyko būrys žinomų menininkų, dizainerių ir architektų iš Niujorko, Klivlendo, Londono. Tarp miesto svečių buvo ubanistikos dizaineris Paulas Campbellas,

apšvietimo ekspertas Kacperas Dolatowskis, dailininkų grupė Seanas Higginsas ir Nicholas Rezabekas ir dailininkas Rimvydas (Ray) Bartkus.

Kokį pėdsaką mieste paliko vienas geriausių Didžiosios Britanijos miesto planavimo specialistų, garsiausių pasaulio madų parduotuvių apšvietimo dizaineris ir 50 litų banknoto dizaino autorius? Atvykę menininkai nutapė tris milžiniškus paveikslus ant Marijampolės namų sienų, o jiems talkino jaunieji miesto menininkai. Dalyvavo forumuose, kuriuose diskusijos apie Marijampolės ateitį sukėlė nevienareikšmiškas emocijas. Vienų nuomone naujomis iliustracijomis išmargintos Marijampolės sienos yra per drąsios, kitų nuomone pritrūko originalumo ir inovatyvumo. Abejingų šiems pasikeitimams neliko.

Baigiamajame simpoziumo renginyje keturios grupės architektų iš visos Lietuvos pasiūlė jų parengtas Marijampolės J. Basanavičiaus aikštės tobulinimo idėjas.

Architektai iš Kauno pasiūlė aikštėje įrengti Agorą – pastatą vienijantį žmones, pripildyti jį fontanais, veikiančiais ir žiemą. Retos konstrukcijos pastatas, būtų užpildytas kavinėmis ir laisvalaikio erdvėmis. Autoriai pakvietė į aikštę sugrąžinti medžius ir įrengti skirtingo dydžio sėdimas konstrukcijas.Vilniečiai J. Basanavičiaus aikštės sutvarkymo idėją išreiškė interpretuojant Majamio miesto simbolius, paverčiant juos unikaliais ir savitais traukos taškais išsidėsčiusias tarp milžiniškų kopų. Medžiais, veja apželdintos kopos taptų terasomis ir kavinėmis. Paplūdimio tematika persmelktoje aplinkoje atsirastų laiptuota terasa tarp parko ir aikštės, fontanų zona, žaidimų ir sporto zona, didelis amfiteatras – renginių ir poilsio vieta  bei kavinių ir bendruomenei reikalingų patalpų kupolai po atviru dangumi.


Antroji grupė iš Kauno Marijampolės identitetą pasiūlė atskleisti išmarginant centrinę aikštę miesto herbo spalvomis, kviesti žiūrėti filmus ant centrinių aikštės pastatų. Miestą garsintų ir neoninis fontanas, nudažantis pėdutes, o  aikštėn atėję žmonės panirtų į požeminį taką, kuriame rastų įvairių šalių pasaulio virtuves.Ketvirtoji, Marijampolės architektų grupė siūlė aikštės erdves išdėstyti aplink istorinį kelią Varšuva – Peterburgas ir suskirstyti jas pagal funkcijas: prekybos, žalioji – poilsio, aktyvioji ir kultūros.Yra posakis, kad peržengus komforto zoną, ji išsiplečia. Didelį atgarsį sukėlę kūriniai ant Marijampolės sienų po keleto metų sunyks, tačiau pokytis paliks neišdildomą įspūdį miestiečių mintyse. O jeigu šiandien mums atrodo architektų simpoziumo pasiūlytos idėjos neįgyvendinamos ir tolimos vizijos, šiame dinamiškame pasaulyje tai gali tapti mums įprastomis erdvėmis.

Pagrindinis šio plenero rezultatas ne didžiosios kopos, Agora, Pasaulio virtuvių požeminė perėja, o sugebėjimas priimti naujas idėjas, šokiruojančius požiūrius ir pakviesti miestiečius suvokti Marijampolę kaip atvirą idėjų migracijai, laisvą atskleisti savo potencialą, pasiruošusį tapti žmonių miestu.

Turbūt Niujorkas ir Marijampolė būdami už tūkstančių kilometrų vienas nuo kito turi šį tą bendro – sugebėjimą kurti dialogą tarp skirtingų idėjų, drąsą vystant savitą gyvenimo filosofiją. Marijampolė gali būti meno, socialinių, verslo, švietimo inovacijų ir proveržių miestas. Jau šiandien čia bręsta ir telkiasi jauni žmonės, patirtis ir idėjos, pralenkiantys laiką. Dar prieš penkis metus atrodė revoliucija iškirsti aikštėje medžius, o kur būsime po dar penkerių metų? Svarbiausios revoliucijos visų pirma turi įvykdyti mintyse.

 

Asociacijos "Marijampoliečiai" vadovė Vaida Kelerytė

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba