• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jul 06th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolės “Rotaract” klubas organizavo pažintinę išvyką po ,,ARVI” įmones
Marijampolės “Rotaract” klubas organizavo pažintinę išvyką po ,,ARVI” įmones
Pirmadienis, 02 Gegužė 2011 19:30

Marijampolės „Rotaract“ klubas, balandžio 27d. vykdė trečiąjį projekto „Nedarbo mažinimas jaunimo tarpe. Lyderystės akademija“ projekto etapą – pažintinę išvyką po „Arvi“ grupės įmones.
Priemonės „Veiklus jaunimas“ remiamos išvykos metu dalyviai lankėsi „Arvi“ cukrus ir pašarų gamyklose, „Arvi fertis“, „Arvi kalakutai“ bei „Noringė“ įmonėse.

Jaunimas sužinojo, kad „Arvi cukrus“ - seniausias Lietuvoje cukraus fabrikas, veiklą vykdantis nuo 1931m. ir gaminantis cukrų iš vietinių augintojų cukrinių runkelių. Vyriausiasis technologas Vytas Piepuolis, ilgametis įmonės darbuotojas, perteikė cukraus gamybos subtilybes. Dalyviai patys savo akimis galėjo pamatyti visus įrengimus bei susipažinti su cukraus gamybos procesu – nuo cukrinių runkelių priėmimo iki cukraus fasavimo ir pardavimo. Cukrinių runkelių kvota cukraus fabrike - 26.430 tonų baltojo cukraus per metus iš lietuviškos žaliavos bei yra galimybė papildomai perdirbti įsivežtą žaliavinį cukrų.


Planuodama kalakutų auginimo bei kalakutienos perdirbimo verslą, „ARVI" nusprendė imtis ir  kombinuotųjų pašarų gamybos bei prekybos veiklos. 2002 metais buvo įsteigta „Arvi pašarai" įmonė. Vizito metu gamykloje laboratorijos vedėja pristatė pašarų rūšis, Marijampolės jaunimui akcentavo chemijos mokslo pagrindų reikšmę, nes tai neišvengiama gamyboje dirbantiems specialistams. Dalyviai sužinojo, kad  gamykla gamina apie 30.000 tonų pašarų kalakutams, broileriams, iš kurių pusė pašarų tiekiama „Arvi“ kalakutų fermoms. Buvo akcentuota, kad „Arvi“ grupei svarbu pačiai pasigaminti reikiamos produkcijos kiekius,  tokiu būdu sukuriant ir papildomas darbo vietas Marijampolės žmonėms.

„Arvi fertis“ gamyklą, gaminančią apie 130.000 tonų kompleksinių NPK trąšų, pristatė vadovas Andrius Sadauskas. Jis pristatė įmonės veiklos sritis: įmonė užsiima trąšų gamyba bei prekyba, žemdirbių konsultavimu, teikia krovinių ekspedijavimo paslaugas ir vykdo prekybą akmens anglimi. „Arvi fertis“ bendrovės specialistai nuolat konsultuojasi su mokslininkais, atlieka tyrimus ir jų rezultatus pritaiko gamindami trąšas. „Arvi fertis“ trąšos, išbandytos įvairių augalų pasėliuose, gerai įvertintos ir mėgstamos Lietuvos ir užsienio žemdirbių. Jaunimas noriai diskutavo su A. Sadausku apie specialistų poreikius šioje įmonėje, dalyvius sužavėjo įmonės gamybos mastai ir plačios sandėliavimo galimybės. Didelį įspūdį paliko eksportui į Europos, Azijos ir Afrikos rinkas 500kg. talpos maišuose paruoštos trąšos.


 „Arvi kalakutai“ gamybos vadovė Rasa Dapkevičienė yra sukūrusi beveik visus kalakutienos gaminių receptus. Ji pristatė įmonę, kuri yra vienintelė specializuota kalakutienos perdirbimo ir produktų gamybos įmonė Baltijos šalyse. Įmonė per metus perdirba daugiau nei 6000 tonų kalakutienos. Bendrovės gaminiais prekiaujama firminėse parduotuvėse bei daugiau nei 600 prekybos vietų visoje Lietuvoje. Ketvirtadalis produkcijos eksportuojama į Latviją, Estiją, Daniją, Suomiją, Belgiją, Didžiąją Britaniją, Vokietiją. Į perdirbimo ir gamybos cechą žaliava tiekiama iš „Arvi“ kalakutų fermų, kur kalakutai lesinami specialiai jiems gaminamais „Arvi“ pašarais. Vizito metu dalyviai susipažino su visais kalakutienos gaminimo etapais: nuo kalakutų paruošimo paskutiniajai kelionei skerdykloje iki jau sufasuoto gaminio.


„Arvi“ įmonių grupei priklausančią įmonę UAB „Noringė“ pristatė vykdančioji direktorė Agnė Tamkvaitytė. Dalyviai sužinojo, kad keturių žvaigždučių viešbutis „Europa Royale Marijampole“ taip pat priklauso „Arvi“ įmonių grupei bei yra vienintelis toks viešbutis, Sūduvos regione. Viešbutyje svečių patogumui įrengti 47 kambariai, o pirmojo aukšto vestibiulyje svečius pasitinka baras su gausiu išskirtinių vynų asortimentu bei rinktinio konjako rūšimis. Čia pat įsikūręs ir restoranas „Pizza Jazz“. Trečiajame aukšte įrengta poilsio ir sveikatingumo oazė: pirčių kompleksas ir sūkurinė vonia, sporto salė, soliariumas, masažo kabinetas bei kūno procedūrų kabinetas. Antrame aukšte pagal naujausius Europos Sąjungos reikalavimus įrengtas konferencijų centras su 3 skirtingo dydžio salėmis, vienoje iš jų po vizito po įmones, buvo pristatomas „Arvi“ video filmas.


ARVI viešųjų ryšių koordinatorius Andrius Jasinskis išsamiai papasakojo apie „Arvi“ įmonių grupės veiklos filosofiją, įmonės vertybes bei darbo praktikos ir įsidarbinimo galimybes. Vyko diskusija apie tai, kokių darbuotojų reikia įmonėms. Dalyviai pateikė savo nuomonę, specialiose iš anksto paruoštose anketose apie išvyką bei įmones.


Išvykos metu jaunimas daug ko išmoko, susipažino su įvairiomis įmonėmis, darbo pozicijomis, grupės veikla, gamyba, technologiniais procesais, verslo valdymo procesais ir pažadėjo stengtis šturmuojant mokslo aukštumas tam, kad į šią įmonę sugrįžtų ne ekskursijai, bet galbūt praktikos, o galbūt ir darbo pozicijai užimti.

Rotaract klubo informacija

www.marijampolieciai.lt

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba