• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jul 06th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Vartotojams siūloma šiuolaikiška Marijampolės savivaldybės interneto svetainė
Vartotojams siūloma šiuolaikiška Marijampolės savivaldybės interneto svetainė
Penktadienis, 11 Vasaris 2011 16:17

Nuo šių metų pradžios pradėjo funkcionuoti nauja šiuolaikiška, atitinkanti bendruosius reikalavimus Marijampolės savivaldybės administracijos interneto svetainė www.marijampole.lt. Ji iš esmės pritaikyta e. demokratijos priemonėms, kurios užtikrina glaudesnį ryšį tarp lankytojų ir Savivaldybės administracijos specialistų. Svetaine be jokių kliūčių gali naudotis ne tik sveikieji, bet ir neįgalūs asmenys, nes yra įdiegta specialiai jiems pritaikyta versija.

Įgyvendinus ES struktūrinės paramos projekto „Elektroninės demokratijos plėtra Marijampolės savivaldybėje“ pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ uždavinio „Plėtoti elektroninius sprendimus, didinant viešojo sektoriaus institucijų efektyvumą, ir skatinti elektroninio verslo iniciatyvas šalyje“ priemonę „Elektroninė demokratija: regionai“ vieną etapą, svetainė ne tik sušvito naujomis spalvomis ir formomis, bet ir tapo patogesnė lankytojui susirasti ir gauti reikiamą informaciją.


Marijampoliečiai jau gali susipažinti internete su jiems aktualiais savivaldybės dokumentais, naudodamiesi naująja teisės aktų paieškos sistema. Šioje sistemoje aktualizuoti nuo 1999 metų priimti Savivaldybės tarybos sprendimai, mero potvarkiai, administracijos direktoriaus įsakymai. Savivaldybės administracijos įsigyta sistema yra naujausia ir pažangiausia šiuo metu Lietuvoje veikianti savivaldybių teisės aktų paieškos sistema. Gyventojai gali rasti jiems rūpimą dokumentą tiesiog internete www.infolex.lt/marijampole. Be to, kiekvienas turi galimybę pateikti administracijai klausimą ir gauti kompetentingą specialisto atsakymą. Bendresnio pobūdžio klausimai ir atsakymai yra viešinami, o į asmeninius atsakoma tiesiai užklausėjui. Deja, kaip teigia Informatikos ir informacijos skyriaus specialistai, ne visada pavyksta atsakyti operatyviai, nes patiems Administracijos darbuotojams tenka prisitaikyti prie naujovės ir pasitempti. S vetainėje yra speciali rubrika „Dažniausia užduodami klausimai“, kurioje galima rasti atsakymą neuždavus klausimo. Be klausimų-atsakymų, pažangios dokumentų paieškos sistemos, svetainėje numatytos galimybės rengti balsavimus, apklausas, forumus, rašyti komentarus. Svetainėje integruota VAIISIS asmens identifikavimo sistema, todėl bus galima vykdyti ne tik paprastas anonimines, bet ir sudėtingesnes identifikuotiems asmenims skirtas apklausas.


Svetainėje dar neveikia vaizdo transliavimo funkcija, nors galimybės tam numatytos. Yra planų, kad ši galimybė bus išnaudota po Vietos savivaldos rinkimų susiformavus naujajai Tarybai, ir tada gyventojai savo kompiuteryje galės tiesiogiai stebėti Savivaldybės tarybos posėdžius.


Tikėtina, kad šiuo įgyvendintu projektu buvo pasiektas pagrindinis tikslas - Marijampolės fiziniams ir juridiniams asmenims, naudojantis elektroninėmis priemonėmis, rasti reikiamą informaciją bei įgyvendinti savo demokratines teises.


Siūlome senesnės versijos svetainės naujienų prenumeratorius užsiprenumeruoti naujienas atnaujintoje svetainėje.


Projektas bus galutinai įgyvendintas iki 2011 m. liepos 31 d. Projekto vadovas Saulius Šimukauskas, Marijampolės savivaldybės administracijos Informatikos ir informacijos skyriaus vedėjas. Daugiau informacijos: tel. (8 343)  90 070, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Aurelija Baniulaitienė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja

www.marijampolieciai.lt

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba