• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Jun 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolės rajone pasirengimą misijai Afganistane baigė Lietuvos kariai
Marijampolės rajone pasirengimą misijai Afganistane baigė Lietuvos kariai
Penktadienis, 01 Spalis 2010 12:29

Spalio 1 d. Kazlų Rūdos poligone (Marijampolės r.) pasibaigė misijai Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besirengiančios dvyliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-12) vertinamųjų pratybų aktyvioji fazė.

Pratybų metu buvo vertinama, kaip kariai yra pasiruošę užduotims misijos rajone: vykdyti padalinių judėjimą vietovėje, evakuoti sužeistuosius, koordinuoti darbą su vietos vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis,

 administracijos atstovais, reaguoja į galimas kritines situacijas, tokias kaip gyventojų riaušės, išpuoliai naudojant sprogstamuosius užtaisus keliuose, stovyklos apšaudymas ir kt.

Iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių atstovų suburta pratybų vertintojų grupė pripažino PAG-12 pamainą, kurios dauguma sudaro Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, pasirengusia misijai.

Mokymuose dalyvavo apie pustrečio šimto karių, tarp kurių – kartu su PAG-12 pamaina į Goro provinciją vyksiantys Ukrainos kariai.

Pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pabrėžė, kad į misiją išvykstančios pamainos kariai kartu tarnauja jau ne vienus metus, gerai pažįsta vienas kitą, geba dirbti komandoje. Šių metų pradžioje bataliono kariai buvo priskirti pusmetį budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose, jų pasirengimas buvo įvertintas labai gerai. „Dabar visus įgūdžius, kuriuos tobulinote pratybose, teks patikrinti realybėje, misijos rajone“, – sakė gen. mjr. J. Žukas, kreipdamasis į karius. – Per keletą metų tarp Afganistano Goro provincijos žmonių susidarė geras Lietuvos kario įvaizdis, jums teks atsakomybę jį išlaikyti“, – pabrėžė generolas.

PAG-12 pamainos vertinamąsias pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybė, pratyboms ir vertintojams vadovavo brigados „Geležinis Vilkas" štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Alvydas Šiuparis.

Dauguma pratybų organizatorių, stebėtojų ir vertintojų jau yra tarnavę Afganistano Goro provincijoje todėl pratybas pavyko maksimaliai priartinti prie realių tarnybos misijoje sąlygų atsižvelgiant į ankstesnę karių patirtį. Kazlų Rūdos poligono teritorijoje pratybų tikslais taip pat įrengta stovykla, primenantį karių stovyklą Goro provincijoje.

Į pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje dvyliktoji Lietuvos karių pamaina išvyks lapkritį. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovaus Algirdo bataliono vadas pulkininkas leitenantas Remigijus Baltrėnas. Algirdo bataliono kariai misijoje Afganistane dalyvaus jau antrą kartą. Šio padalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2006 metais.

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Centrinėje Afganistano dalyje įsikūrusi Goro provincija dėl savo geografinės padėties ir menkai išvystytos infrastruktūros yra sąlyginai saugi, tačiau čia taip pat kartais pastebimas sukilėlių judėjimas.

Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje taip pat dalyvauja jau antrą kartą.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba